Neden Ekole

EĞİTİM SİSTEMİMİZ

ekole_akademi_06Ekole Özel Eğitim Merkezi olarak amacımız, elimizden gelenin en iyisini yaparak kurumumuzdan aldığınız eğitiminiz boyunca tüm imkanlarımızı sizin lehinize kullanabilmektedir. Bunun gerçekleşmesi için Ekole Kurum Eğitmenleri bu konudaki en iyi özveriyi ve performansı gösterecektir.

Kurumumuz bünyesinde oluşturduğumuz sistemimizin amacı, ilk olarak öğrencilerimizde düzenli ders çalışma alışkanlığı oluşturmaktır. Bu sistemin en önemli unsuru ise derse devam ve ders takibi zorunluluğudur.

Dersler 15 dakikalık bir ara ile 3 ders saati şeklinde uygulanmaktadır.

Eğitim sistemimizin en önemli unsuru derslerimiz ve derse ek olarak yapılan faaliyetlerdir. Bu faaliyetler; ödevler, etütler, birebir çalışmaları içermektedir.

Ödev faaliyetimizin amacı her ünite bitiminde o ünite ile ilgili temel konuların pekiştirilmesine yardımcı olmaktır. Ödevler öğretmenlerimizce düzenli takip edilmekte, ödevlerini yapmayan öğrencilerimiz nöbetçi öğretmen gözetiminde bir saat çalışmaya bırakılmaktadır.

Etüt faaliyetimiz öğrencilerimize dersleri tekrar etme ve özellikle soru çözme alışkanlığını ve yeteneğini arttırmayı içerir.

Birebir çalışmalarımız öğrencilerimizin anlayamadıkları noktaları öğretmenlerimize birebir olarak sormalarını içerir.

Her programın içeriğine uygun genel deneme sınavları yapılmaktadır, örneğin DGS programına ilişkin yıl içinde 25 deneme sınavı yapılır.

Alınan derslerden ders saatleri içerisinde konu tarama sınavları uygulanacaktır. Bu sınavların sayısı dersin içeriğine göre değişebilir.

Etüt çalışmaları Ocak – Mayıs ayları arasında yapılmaktadır.

Mazeret belirtildiği takdirde öğrenci giremediği derse farklı bir grupta telafi etme hakkına sahiptir.

Sınıf içerisinde huzuru bozan davranışta bulunan öğrenci dersten atılır. Ancak disiplinsiz davranışların devam etmesi durumunda öğrencinin kurum ile ilişiği kesilir.

Yıl içinde örnek tavır ve davranış gösteren, derslerine düzenli devam eden, derslerinde başarı gösteren öğrencilerimize onur belgesi verilmekte olup bir sonraki eğitim dönemine ilişkin %10 indirimli eğitim sağlanır ve en yüksek ortalamaya sahip öğrencilerimize eğitim bursu ve yüksek onur plaketleri verilir.

Kurumumuzun tek hedefi öğrencilerimizin başarılarıdır.

Bu konuda bizler üzerimize düşen tüm görevleri yapacağımızı teyit ediyor, öğrencilerimizin de aynı özveri ile çalışmalarını bekliyoruz.

DANIŞMANLIK SİSTEMİMİZ

ekole_akademi_03Danışmanlık sistemimiz Ekole Özel Öğretim Kurumuna ait özel bir uygulamadır. Bu uygulama ile hedeflenen öğrencilerimizin öğretim yılında kurumumuz ve eğitim sistemimize kolay bir adaptasyon süreci yaşaması ve ayrıca yıl boyunca karşılaşabileceği sorunlarla ilgili öğrencilermize yardımcı olabilecek bir eğitmenimizin danışmanlık olarak gövrenlendirilmesidir. Danışmanlık sistemimizde eğitmenlerimiz öğrencilerimiz ile çeşitli faaliyetler yürütmekte ve aşağıdaki belirtilen konularda yardımcı olmaktadır;

 • Öğrencilerle aylık görüşmeler yapılmakta ve öğrencilerimizin kurumumuza ilişkin düşünce, önerileriniz ve görüşleriniz alınmaktır.
 • Öğrencilerimizin dersleri ya da başka bir konuda yaşamış oldukları herhangi bir problem de danışman hocalarımız öğrencilerimize yardımcı olmaktadır.
 • Eğitim esnasında ihtiyaç duyulan bilgilendirme ve yönlendirmeleri danışman hocalarımız tarafından verilmektedir.
 • Ders programlarına bağlı olarak ocak ayında ilan edilen ve katılımın zorunlu olduğu etüt programlarımız danışman hocalarımızın rehberliğinde hazırlanmaktadır.
 • Öğrencilerimizin alacağı dersler ve zorluk dereceleri ya da bu konuda sormak istediği diğer konularda danışman hocalarımız öğrencilerimze yardımcı olmaktadır.

KARİYER YÖNETİM BİRİMİ

ekole_akademi_01Kariyer Yönetim Birimi, öğrencilerin üniversite eğitimine destek olmanın ötesinde, onları çalışma hayatına da hazırlamak amacıyla, seminerler, konferanslar, firma gezileri, staj imkânları ve iş başvuruları gibi konularında öğrencilere destek olmayı amaçlamaktadır.

Bu doğrultuda Kariyer Yönetim Birimi olarak hedefimiz ise tabii ki öğrencilerimizi teorik bilginin kıskacından çıkartıp, çalışma hayatını tanıtmaya çalışmak, hangi sektör ve departmanlarda çalışmak istedikleri konusunda kendilerini tanımalarına vesile olmak, gerekli nitelikleri kazanmaları yönünde teşvik etmek yani öğrencilerimizi mezuniyet sonrası her yönden tatmin edecek bir iş hayatına yönlendirmek ve tam istihdamı sağlamaktır. Bu düşüncelerle Kariyer Yönetim Birimi olarak, değerli öğrencilerimize eğitim dönemi içerisinde her ay en az bir etkinlik düzenleme ve öğrencilerimizi de aramıza katma çabası içinde çalışmalar sürdürülmektedir.

Kariyer Yönetim Birimi tarafından düzenlenen etkinliklerimizden bazıları:

 • Yüksek Lisans Semineri
 • Cv Hazırlama ve İş Görüşmesi Eğitimi
 • KPSS A Grubu Semineri
 • Sermaye Piyasaları Lisanslama Sınavı Semineri
 • Mali Müşavirlik Semineri
 • Bankacılık Semineri
 • İnsan Kaynakları Uzmanlık Semineri
 • Kalite ve Başarı Sempozyumu Katılımı

SOSYAL ETKİNLİK BİRİMİ

tanitim_01Sosyal Etkinlik Birimi, üniversite eğitiminin sadece akademik bir öğrenim süreci ve derste verilen bilgilerin ezberlenilmesinden ibaret olmadığının bilinciyle faaliyetlerini devam ettiren bir birimdir. Birimimiz üniversite eğitimi alan bir insanın, kendini sosyal ve kültürel olarak da geliştirmesi, bir bütün olarak hayata hazırlanması inancındadır. Geçmişte eğlenceler, spor turnuvaları, tiyatro, sinema, geziler organize eden birimimiz, bu amaçla öğrenci arkadaşları da içine alarak yardım kampanyaları ve kültür-sanat etkinlikleriyle faaliyetlerini geliştirmektedir.
Sosyal Etkinlik Birimi tarafından düzenlenen etkinliklerimizden bazıları:

 • Ekole Tanışma Partisi
 • E- Ara Sınav Fasıl
 • Seyran İlköğretim Okulu Yardım Kampanyası
 • Geleneksel Ekole Yıl Sonu Mezuniyet Balosu

ÖĞRENCİ MEMNUNİYET BİRİMİ

ekole_akademi_17Kurum olarak başarımızı sürekli kılan etkenlerin başında, siz öğrencilerimizin memnuniyeti gelmektedir. Tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerimizde temel misyonumuz, zihinsel donanımlar ile çağdaş bilimsel teknolojik ve kültürel birikimin egemen olduğu, toplumun gelişmesini sağlayacak, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireylerin yetişmelerine katkıda bulunmaktır. Temel misyonumuzu gerçekleştirmede temel ilkemiz öğrencilerimizin memnuniyetini gerçekleştirmektir.

Her eğitim yılı içinde öğrencilerimize yönelik 3 anket yapılmaktadır.

Anket sonuçları öğrencilerimize ilan edilmektedir.

Öğrenci şikayetleri ile ilgili oneri@ekole.com.tr mail adresinin aktif edilmiş ve bu mail adresi üzerinden gelen isteklerin değerlendirilerek gerekli önlemler alınmış ve öğrencilere geri dönüş yapılmıştır.

YAYINLARIMIZ

ekole_akademi_14Eğitimdeki farkımızı alanında deneyimli eğitmenlermizin hazırladığı ve her yıl güncellenen yayınlarımızla da gösteriyor ve öğrencilerimizi daha başarılı kılmayı hedefliyoruz.
Öğrencilerimize, almış oldukları program ve derslere ilişkin ücretsiz olarak sunduğumuz yayınlarımız ise şunlardır;

 • Konu anlatımlı kitapçık
 • Soru bankası
 • Ünite testleri
 • Çalışma soruları
 • Deneme sınavları

KISACA BİZ

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin başarısı için, Bursa’da uzman kadrosu, tecrübesi ve zengin arşivi ile öğrencilerimize profesyonel eğitim hizmeti vermekteyiz.
Bu deneyimimizle birlikte KPSS, SMMM, ALES, DGS programlarımızla da eğitim hizmeti vermeye devam etmekteyiz.

BİZİ TAKİP EDİN

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Merkez:
Nalbantoğlu Mah. Basak Caddesi No: 40 Osmangazi/Bursa
Şube:
Konak Mh. Yıldırım Cd. Yayla Sk. Avşar Apt. No:9 Nilüfer/Bursa
Tel:
0224 / 225 58 58
Mail:
info@ekole.com.tr

top
Loading...

BİZE ULAŞIN

Ekole Akademi 2015 | Tüm Hakları Saklıdır. REKLAM İŞLERİ